Зголемени квоти во Bet365 за натпреварот Марсеј – Монпеље

После кратката пауза за националниот фудбал, повторно се враќаат првенствените дуели, а во Франција премиерно за ова коло ќе се игра во Марсеј каде што истоимената екипа ќе се сретни со тимот на Монпеље.

Домаќините влегуваат како фаворити на овој натпревар, а тоа е до некаде и оправдано поради тоа што ја имаат втората позиција на табелата, додека гостите се на средината и досега имаат освоено вкупно 36 бода.

Најдобрата онлајн обложувалница, Bet365, за овој натпревар ни претстави зголемени – бонус квоти за два типови и тоа:

  • 3-1 точен резултат коефициент зголемен од 12 на 13
  • Алексис Санчез да постигне погодок надвор од 16-тник коефициент зголемен од 15 на 17

НАПОМЕНА:

Доколку се уште немате сметка во Bet365, тоа може да го направите ТУКА и да си добиете 25 евра во вид на бесплатни средства за обложување без никакви услови за повлекување.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*