Тикет на денот е-Спорт (31.03.2023)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Денеска ќе следиме два различни турнири во светот на е-спортот бидејќи програмата ни е ограничена и ќе ви го понудиме само најквалитетното од овој спорт.

Complexity – Imperial –  1 @ 1.72 во Bet365

Две екипи кои имаат нерасчистени сметки од претходните пресметки, па на BLAST Premier: Spring American Showdown 2023 ќе се обидат да дадат одговор на прашањето кој е подобар од нив и кој ќе игра во полуфинале на турнирот. Последниот меѓусебен дуел го доби Complexity Gaming и тоа на почетокот на март со пресврт (2-1) на ESL Pro League. Во моментов загрижувачка е формата на Imperial кој врза четири порази по ред, а токму тоа ќе биде уште една причина зошто наш фаворит ќе биде Complexity. Наш предлог е 1 со квота 1.72 во Bet365.

Big Academy – Monte – 2 @ 1.25 во 22Bet

Big Academy во изминатиот период беше подобар од Ecstatic, Shapito, Honoris и 1Win и заслужено се најде во полуфиналето на турнирот CCT Central Europe #5, каде што ќе се соочи против Monte, кој беше одличен во нокаут-фазата и сега ја носи фаворитската улога за пласман во финале на турнирот. Monte води и во меѓусебни средби со 1-0 (16-13), па така ние предлагаме 2 со коефициент 1.25 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВO Bet3652.15

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*