Тикет на денот (петок, 31.03.2023)

Тикет на денот
Тикет на денот

Се враќа клупскиот фудбал и сега не е планиран прекин до крајот на сезоната. Петокот е само вовед во овој пребогат викенд, а ова е нашиот предлог тикет за денес.

Варегем – Антверп – 2 @ 1.80 во Mozzart

Регуларниот дел од првенството во белгиската Жупиле влегува во завршница. Останаа само уште четири кола и тимовите се борат за пласман во плеј оф или за опстанок. Гостите се сигурен учесник во доигрувањето бидејќи ја имаат третата позиција на табелата, но можат да се обидат да стигнат и на второто место. Варегем има многу поголеми проблеми и се наоѓаат во плеј аут зоната, па секој бод може да им биде од корист. Првиот тим над цртата им бега три бода, но ако Варегем продолжи со лошите партии и тоа ќе биде недостижно. Овде очекуваме Антверп да доминира и да ги земе трите бода. Наш предлог тип е 2 со квота 1.80 во Mozzart.

Џенова – Реџина – 1/1 @ 2.63 во Bet365

Екипата на Џенова е на пат за повраток во Серија А и сега се наоѓаат на второто место со пет бода повеќе од Сидитрол, а шест од Бари. Овие два тима, делува дека можат да се замешаат во трката за втората позиција со оглед на тоа што Фросиноне има солидна предност. Гостите имаат три порази зад себе, а дури седум во последните осум кола. Ова можеби и нема да биде кој знае колку ефикасен натпревар, но победата е најважна и веруваме дека домаќините ќе стигнат лесно до неа. Ние типуваме 1/1 со квота 2.63 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 4.73

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*