Тикет на денот е-Спорт (27.03.2023)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Конечно ќе уживаме малку и во Dota 2, односно турнирот DPC WEU 2023 Tour 2: Division I, каде што по четири одиграни кола лидер е Gaiming Gladiators, а потоа следат Team Liquid и Tundra Esports.

Team Liquid – Tundra Esports – 1 @ 1.60 во 22Bet

Двете екипи ќе се борат за највисок пласман, односно првата позиција на табелата, а во моментов имаат по три победи и еден пораз. Team Liquid загуби само од Gaiming Gladiators, по што ги декласира OG, Nigma Galaxy и Entity. Од друга страна, Tundra беше подобар од OG, Nigma, Entity, а потоа следеше неочекуван пораз од еден од најлошите тимови во моментов на турнирот, а тоа е Ooredoo Thunders. Со оглед на тоа дека Team Liquid има дури четири триумфи на пет меѓусебни дуели, ние очекуваме нова победа за нив и затоа ви предлагаме 1 со квота 1.60 во 22Bet.

OG – Nigma Galaxy – 2 @ 1.57 во Bet365

OG е најнепријатно изненадување на турнирот бидеќи се наоѓа на последната позиција со четири порази и само една победа, додека Nigma Galaxy славеше двапати на пет одиграни дуели на турнирот. И тука очекуваме нијанси да го решат мечот и истиот да заврши во корист на Nigma бидејќи OG со неубедливите настапи не делува како екипа која може да избори место во следната фаза од турнирот. Наш предлог е 2 со коефициент 1.57 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВO Bet3652.51

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*