Тикет на денот е-Спорт (26.03.2023)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

И денеска ќе го следиме CCT Central Europe Series #5, каде што ќе се комплетира петтото коло во кое ќе ги добиеме последните патници во нокаут-фазата.

K23 – Mouz Nxt – 1 @ 2.00 во Bet365

K23 игра променливо, односно има три победи и два порази во претходните пет пресметки, додека Mouz Nxt во истиот период забележа дури три убедливи порази од Honoris, Partizan и Heet, па поради тоа ја има улогата на аутсајдер. К23 со триумфот во последниот меч против Forward направи чекор напред и се промовираше како екипа која може да обезбеди осминафинале. Во прилог им оди и победата во меѓусебниот дуел со Mouz Nxt од 2-0. Наш предлог е 1 со коефициент 2.00 во Bet365.

Young Ninjas – Honoris – 1 @ 1.40 во 22Bet

Нијанси ќе го решаваат победникот на овој натпревар затоа што двете екипи не се во најдобра форма. Young Ninjas славеше само против Astralis Talent и Viperio, додека Honoris беше подобар од Mouz Nxt и Team 23. Young Ninjas имаше шанси да избори нокаут-фаза уште во претходниот дуел, но по голема драма подобар беше 00Prospects со 2-1, додека Honoris доживеа дебакл против 1win. За овој дуел ние предлагаме 1 со квота 1.40 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВO Bet3652.80

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*