Тикет на денот (понеделник, 27.03.2023)

Тикет на денот
Тикет на денот

И денес ќе ги следиме натпреварите од квалификациите за наредното ЕУРО во Германија 2024 година. Ова е нашиот предлог тикет за денес.

Република Ирска – Франција – 2&2+ @ 1.95 во Mozzart

Актуелните вицешампиони на светото започнаа жестоко во овие квалификации. Во првиот натпревар на домашен терен, ја пречекаа селекцијата на Холнадија и ја декласираа со резултат 4-0. Во првиот натпревар, Триколорите после спектакуларното финале во Катар, ги видовме со голема желба за успех, а се надеваме дека така и ќе продолжат. Република Ирска го игра овој прв натпревар и тие претходните термини ги искористија за пријателски натпревар кад ешто славеа против Летонија со резултат 3-2. Овде ние очекуваме гостите максимално да доминираат и типуваме 2&2+ со квота 1.95 во Mozzart.

Молдавија – Чешка – 2/2&2+ @ 2.15 во Bet365

Чесите го обележаа првото коло со сигурна и убедлива победа над Полска. Чесите сето тоа го решија само после три минута игра каде што имаа предност од два гола. На крајот беш 3-1, но Пољаците во ниту еден момент не им се заканија. Оваа група е најлесна и главни фаворити се Чесите и Пољаците, додека Молдавија, Албанија и Фарски Острови немаат толку големи шанси. Домаќинтие и немаат никакво очекување освен некој да го победат, но против Чешка тоа ќе биде доста тешка задача. Чесите се фаворити и очекуваме лесна победа за нив, па затоа типуваме  2/2&2+ со квота 2.15 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 4.19

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*