Тикет на денот е-Спорт (24.03.2023)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Денеска само два натпревари ќе се одиграат на CCT Central Europe Series #5, меѓу екипи се борат за опстанок, па поразените ќе мора да се преселат во понизок ранг.

K23 – Astralis Talent – 2 @ 1.53 во Bet365

K23 ќе биде аутсајдер во оваа битка затоа што болните порази од Lazar Cates, 9Ine, Big Academy и Honoris јасно покажуваат дека местото на екипата не ѝ е во плејофот. Astralis, од друга страна, беше несреќен на турнирот и запиша два порази во првите три кола, додека на останатите турнири игра одлично и има дури четири победи на претходните пет натпревари. Посебно импресивни се настапите против Cepter, Alpha Gaming и Masonic, па токму поради тоа ние предлагаме 2 со квота 1.53 во Bet365.

Sinners – Illuminar Gaming – 1 @ 1.72 во 22Bet

Мора да признаеме дека Sinners имаше тежок и напорен распоред на натпреваро, но и покрај тоа славеше на три од пет дуели, иако и на двата порази покажа дека е достоен противник и загуби со по 1-2. За разлика од нив Iluminar беше трипати поразен во изминатиот период, и тоа двапати убедливо од Iron Branch и 1Win, што дополнително ги намали шансите за било каков изненадување во оваа средба. Наш предлог е 1 со коефициент 1.72 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВO Bet3652.63

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*