Тикет на денот (петок, 24.03.2023)

Тикет на денот
Тикет на денот

Квалификациите за наредното ЕП ќе бидат во центарот на вниманието и денес, но ќе се играат и во пониските лиги ширум Европа. Ова е нашиот предлог тикет за денес.

Чешка – Полска – ГГ3+ @ 2.50 во Mozzart

Групата Е веројатно е најслаба во овие квалификации. Покрај овие две селекции тука се и Албанија, Молдавија и фарски острови. Јасно е дека Пољаците и чесите се големи фаворити за првите две позиции и заминувањето во Гермнија. Полска има серија од пласмани во големи натпреварувања, но немаат значителни успеси во последните неколку децении. Чешка не беа дел од Мундијалот, но имаа и очајно издание во Лигата на нации, па беа елиминирани од А дивизијата. Ние овде очекуваме ефикасен натпревар, па решивме да типуваме ГГ3+ со квота 2.50 во Mozzart.

Шведска – Белгија – Х2&2+ @ 1.73 во Bet365

Селекцијата на Шведска е на нов почеток. На Мундијалот не се пласираа, а испаднаа и од А дивизија во Лигата на нации и беа последни во групата, па сега цел им е да одат на ЕП. Тоа дефинитивно нема да биде лесна задача со оглед на фактот што Белгија е носител на групата. Покрај овие две селекции во игра се Австрија, Естонија и Азербејџан. Швеѓаните играа одлично на пријателските натпревари во последно време и врзаа четири победи, но Белгија е доста квалитетна селекција и не смееме да ја потцениме во никој случај. Ние очекуваме гостите да не бидат поразени, а притоа сметаме дека ќе се постигнат и најмалку два погодоци. Коефициентот за Х2&2+ во Bet365 изнесува 1.73.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 4.33

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*