Тикет на денот е-Спорт (23.03.2023)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Денеска на програмата на CCT Central Europe Series #5 ни доаѓаат четири натпревари, а два од нив може да ги најдете во нашиот тикет од е-Спортот.

1win – Partizan Esports – 1 @ 1.33 во Bet365

Ако некој делува незапирливо во моментов во светот на CS:GO, тогаш тоа дефинитивно е 1WIN кој има дури пет победи по ред, откако ги совлада Forze, Illuminar, 359, Copenhagen Flames и Apeks. Секако, за потценување не е ниту Partizan, кој беше подобар од Viperio, mouz nxt, Ago и Sinners, но поразот од B8 е нешто што им ја расипа совршената форма. Токму тоа и ќе биде пресудно за нас во овој прв меѓусебен дуел на овие две екипи. Наш предлог е 1 со коефициент 1.33 во Bet365.

Endpoint – 00Prospects – 1 @ 1.66 во 22Bet

Endpoint денеска ќе се обиде да го завери местото во осминафинале, а за противник го има 00Prospects, кој исто така има две победи во воведните две кола на турнирот. Ова е идеална шанса за Endpoint да му покаже на 00Prospects што сè научи од нивната последна средба, кој му припадна на 00Prospects со 2-1. Многу работи се променија од нивната пресметка на 9 декември, па сега сите му даваат предност на Endpoint, а тоа ќе го направиме и ние и затоа предлагаме 1 со квота 1.66 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВO Bet3652.20

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*