ТИП НА ДЕНОТ (22.03.2023, 02:00) МИЛИОНАРИОС – ПАСТО

Тип на денот
Тип на денот

Ден пред почетокот на репрезентативните настапи понудата за обложување е многу сиромашна, а ние за вас ќе го анализираме дуелот од колумбиската Апертура помеѓу Милионариос и Пасто, кој се игра во 2 часот после полноќ.

Ова е дуел на два тима кои се наоѓаат на 6-то и 7-то место на табелата и разликата помеѓу нив е само два бода. Со оглед на фактот дека двата тима имаат привлижен квалитет, пресуден може да биде домашниот терен.

Милионариос – примарна цел е пасман во плеј-оф

Милионариос до сега 15 пати ја освојувал шампионската титула, што го прави еден од најтрофејните клубови во Колумбија. Последата титула Милионариос ја освои во 2017 година, кога во големото финале го победија Санта Фе. Минатата година во регуларниот дел беше на првото место, но потоа во плеј-офот заврши на третото место, па остана без пласман во финале за титула. Во секој случај и оваа сезона Милионариос ќе атакува на титулата, а прва цел ќе биде пласман во плеј-офот. Во моментов Милионариос се наоѓа на 7-то место на табелата и има пет бода помалку од лидерот. На последните два меча одигра два пати реми, па сега конечно сака да им се врати на победите. Милионариос важи за домашен тим и на нивни терен тешко кој освојува бодови, па поради тоа е голем фаворит на овој меч.

Пасто игра одлично во последно време

Депортиво Пасто има далеку помалку успеси од својот ривал и до сега само еднаш ја освоиле шампионската титула во Колумбија и тоа во 2006 година, кога направи големо изненадување. Притоа, Пасто три пати губеше во големото финале, а последен пат тоа се случи во 2019 година. Минатата година овој тим воопшто не се прослави бидејќи заврши на 16-то место на табелата и после подолго време остана без пласман во плеј-офот. Тоа сакаат да го поправат оваа сезона и примарна цел ќе биде пласман во плеј-офот. Во последно време тимот игра многу добро и се наоѓа на 6-то место на табелата со два бода повеќе од Милионариос.

Очекување

Милионариос е фаворит и според квалитетот, но и поради домашниот терен, па очекуваме да ги освои трите бода.

ТИП:

Милионариос – Пасто – 1 @ 1.60 во Mozzart

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*