Тикет на денот (четврток, 23.03.2023)

Тикет на денот
Тикет на денот

Вечерва започнува новиот квалификационен циклус за пласман на ЕП каде што домаќин ќе биде Германија во 2024 година. Ќе биде доста итнересно, брем во првите кола кога фаворитите се уште не се издвоени на врвот. Ова е нашиот предлог тикет за денес.

БиХ – Исланд – 1 @ 1.82 во Mozzart

Босанците имаа уште еден интересен настап во Лгиата на нации и повторно се пласираа во А дивизијата. Меѓутоа, не се пласираа на Мундијалот, дури и не стигнаа до бараж, а единствено големо натпреварување за нив беше СП во Бразил во 2014 година. На ЕП се уште не бле, а сега имаат прилика да го направат тоа. Репрезентацијата на Исланд е во пад и во националниот тим нема квалитетни играчи како што беше случај пред извесен период, а младинците дури сега настапуваат на „сцена“. Овие две селекции се сретнуваат прв пат, па се непознати една со друга. Како и да е, домаќините ги издвојуваме како фаворити на овој дуел и типуваме 1 со квота 1.82 во Mozzart.

Словачка – Луксембург – Х2 @ 2.47 во Bet365

Словачката селекција е во пад и изиграа лош циклус во Лигата на нации, па одвај останаа во Ц дивизија. Во истиот ранг игра и Луксембур, а во својата група завршија како втори и доста ја измачија првопласираната селекција на Турција. Имаше Луксембург доста добри настапи и во мундијалските квалификации, а се издвојува победата против Република Ирска. Ова е група каде што се издвојува само Португалија, а сите останати селекции можат да бидат на второто место. Ние овде веруваме дека гостите ќе останат непоразени и типуваме Х2 со квота 2.47 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 4.50

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*