Тикет на денот е-Спорт (22.03.2023)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Денеска ни е посиромашна програмата во е-Спортот за разлика од претходните денови, но и покрај тоа ние ќе ви ги понудиме најинтересните дуели кои се закажани во следните часови, а се играат во рамки на ESL Pro League Season 17 во CS:GO.

Outsiders – Natus Vincere – 2 @ 1.83 во Bet365

Outsiders досега двапати беше поразен од Natus Vincere, и тоа последен пат на 10 февруари годинава со 0-2, а исо така доживеа и неочекуван пораз од Cloud9 со 1-2, откако претходно ги декласира Fnatic и IHC. За разлика од нив, NaVi е во серија од четири победи по ред, и тоа против Astralis, Rare Atom, 00Nation и Team Spirit. Победникот од овој дуел ќе обезбеди место во четвртфинале на турнирот, а наш предлог е 2 со коефициент 1.83 во Bet365.

Faze Clan – Furia – 1 @ 1.25 во 22Bet

Уште еден интересен дуел треба да ни понудат Faze Clan и Furia, кои досега се сретнаа пет пати, а три победи има Faze Clan. Ако ги погледнеме резултатите на двете екипи, може да забележиме дека Furia има една победа повеќе од ривалот на последните три натпревари, иако тоа не мора ништо да значи во ваква пресметка. Furia славеше против Fnatic, Big и Movistar, додека Faze беше подобар од NiP и Rooster, но загуби од Vitality. Меѓутоа, за нас овој пат ќе бидат пресудни последните два меѓусебни натпревари, кои ги доби Faze. Ние предлагаме 1 со квота 1.25 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВO Bet3652.28

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*