Тикет на денот (среда, 22.03.2023)

Тикет на денот
Тикет на денот

Денес понудата е послаба за разлика од вчера, но утеха е тоа што веќе од утре започнуваат квалификациите за ЕП. Ова е нашиот предлог тикет за денес.

Мансфилд – Гримсби – 1&0-3 @ 2.45 во Mozzart

Овој натпревар требаше да се игра уште во 22-то коло на англиската Лига 2, но за беше одложен поради обврски на Гримсби во ФА купот. Оваа екипа го прескокна и саботниот дуел во првенството бидејќи играа во ¼ финалето од најстарото фудбалско натпреварување на светот. Ривал во ¼ финалето им беше Брајтон, а Гримсби се држеше добро цело полувреме, но на крајот за жал беа поразени. Домаќините моментално се на осмата позиција, но имаат и два натпревари помалку од Салфрод кој е последен во плеј оф зоната и кој им бега три бода. Овде очекуваме победа за домаќините, но притоа типуваме и мал број погодоци. Наш предлог е 1&0-3 гола со квота 2.45 во Mozzart.

Ирска – Летонија – 1&0-2 @ 2.95 во Bet365

Овие две селекции беа слободни во првото коло од квалификациите, па затоа одлучија терминот да го искористат за пријателски натпревар. Република Ирска е во доста тешка група со селекциите на Холандија, Франција, Грција и Гибралтар и ќе биде голем успех ако изборат пласман помеѓу двете најдобри селекции и да одат на ЕП во Германија. Од Летонија не се очекува никаков успех бидејќи и самите се свесни дека немаат квалитетна репрезентација. Ирците се значително поквалитетни на овој натпревар, па затоа решивме да типуваме 1&0-2 гола со квота 2.95 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 7.23

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*