Тикет на денот е-Спорт (21.03.2023)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Осминафиналето ни донесе неколку интересни пресметки на CCT West Europe Series #2, а денеска треба да бидат познати последните четири патници во четвртфиналето.

iNation – Nexus – 1 @ 1.53 во Bet365

iNation доби директна покана за осминафинале на турнирот, додека нивни ривал ќе биде Nexus Gaming кој го освои осмото место во групната фаза за да се пласира во плејофот. Nexus во тој период запиша три победи и два порази, а денеска ќе се обиде да го изненади iNation кој веќе има две победи по ред против Aspera Esports и Empire Goblins. iNation води и во меѓусебни средби со 3-1, а наш предлог е 1 со коефициент 1.53 во Bet365.

Copenhagen Flames – LDLC – 1 @ 1.60 во 22Bet

Copenhagen Flames ќе бара одмазда за последниот пораз од LDLC на ESEA Season 39 (1-2), а во моментов делува дека може да оствари такво нешто затоа што се наоѓа во одлична форма со четири победи на претходните четири меча во сите конкуренции. Во истиот период LDLC разочара двапати, односно загуби од Viperio и Alternate aTtax, иако треба да се издвојат победите против ex-Bluejays и SD Invicta. Ние предлагаме 1 со квота 1.60 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВO Bet3652.44

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*