Тикет на денот (втроник, 21.03.2023)

Тикет на денот
Тикет на денот

До четврток кога ќе започнат квалификациите за наредното ЕП, дефинитивно ќе се мачиме со составување на тикетот поради слабата понуда. Ова е нашиот предлог за денес.

Барнсли – Шефилд Венсдеј – 1Х&0-2 гола @ 2.40 во Mozzart

Во заостанатиот натпревар од 29-то коло на англиската Лига 1 се сретнуваат два тима кои се во одлична форма. Гостите се лидери на табелата и не знаат за пораз уште од почетокот на октомври, а серијата од пет последовтелни победи ја прекинаа во петокот со реми против Болтон на домашен терен. И покрај тоа, тие останаа на првото место и нивната цел е да завршат таму. Домаќините се во серија од 11 натпревари без неуспех, поточно со 9 запишаа 9 победи и две реми. Во саботата Барнсли славеше со минимална победа против Викомб на гости, тимот кој е легитимен кандидат за плеј оф. Овде веруваме дека голови нема да има многу, но исто така очекуваме домаќините да останат непоразени. Наш предлог е 1X&0-2 гола со квота 2.40 во Mozzart.

Бредфорд – Карлајл – 1Х&0-2 @ 2.32 во Bet365

И во Лига 2 се игра големо дерби, а во прашање е одложен натревар помеѓу Бредфорд Сити и Карлајл. Домаќините се во серија од три последователни реми и под хитно им е потребна победа за да се задржат на врвот на табелата. Тие пред овој натпревар паднаа на 6-то место со шест бода помалку од третопласираниот Нортемптон, но и натпревар помалку. Триумфот над Карлајл би им донесол скок за едно место, но и доближување до тимовите кои се во зоната за директен пласман во Лига 1. Помеѓу првите три тимови сакаат да стигнат и гостите од овој натпревар, но искрено тоа ќе биде малку тешка мисија. Во првиот дел од сезоната славеше Карлајл, но сега веруваме дека домаќинтие се поблиску до  успех. Наш предлог е 1Х&0-2 гола со квота 2.32 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 5.57

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*