Тикет на денот (петок, 17.03.2023)

Тикет на денот
Тикет на денот

Ова е последен викенд пред првата пауза за репрезентации во 2023 година. Наредната понуда ќе биде значително ослабена, па треба да ги искористиме овие денови. Ова е нашиот предлог за денес.

Менхенгладбах – Вердер – 1&2+ @ 2.23 во Mozzart

Изгледа дека во Германија се уште важи тоа дека кој ќе го победи Баерн ќе биде елиминиран или ќе има лоша сезона. Менхенгладбах нема да испадне, доколку не се случи чудо, но оваа сезона ќе биде за заборав. После триумфот над шампионот од 3:2, Борусија не само што нема победено, туку на три последователни натпревари не постигнаа ниту гол. Пораз доживеаа во Мајнц и Лајпциг, додека на домашен терен изиграа без голови против Фрајбруг. Бремен минатата сезона ја поминаа во Цвајт, но можат да бидат комплетно задоволни кога е во прашање оваа сезона. Се наоѓаат на 11-то место со 30 бода колку што има и нивниот сегашен ривал. Сепак сметаме дека домаќините се поквалитетни и очекуваме да победат и да постигнат најмалку два гола. Наш предлог е 1&2+ со квота 2.23 во Mozzart.

Серкл Бриж – Генк – ГГ3+ @ 2.06 во Bet365

Лидерот на белгиската Жупиле лига ја искомплицира својата ситуација со поразот од Ројал Унион во претходното коло. Сега тимот од Брисел бега само пет бода, а после регуларниот дел им остануваат и шест кола во плеј оф и уште два меѓусебни дуели со актуелниот вицешампион. Делуваше дека во еден момент првенството е решено и дека пехарот од витрините на Клуб Бриж ќе премине кај Генк, но за жал тоа не се случи. Генк во претходните пет кола победи само еднаш, а запиша два порази и две реми, но сепак се уште се на лидерската позиција и тоа му е главна цел за оваа сезона. Ние решивме на овој натпревар да го избегнеме конечниот исход и да ви дадеме предлог на голови. Типуваме ГГ3+ со квота 2.06 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 4.60

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*