Тикет на денот е-Спорт (17.03.2023)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Денеска ќе ги следиме последните возбудувања од групната фаза во CCT West Europe Series #2, при што ќе ги добиеме последните три осминафиналисти на турнирот.

Mouz Nxt – Heet – 1 @ 1.83 во 22Bet

Mouz NXT има две победи и два порази, па ова ќе биде решавачка средба во која влегуваат со четири победи по ред во сите конкуренции, откако ги совладаа Tricked Esports, Enterprise, Young Ninjas и Masonic. Од друга страна, Heet загуби на две од претходните пет пресметки, а не беше ниту убедлив нивниот настап против Into The Breach. Ова е прв меѓусебен дуел меѓу екипите, а наш предлог е 1 со коефициент 1.83 во 22Bet.

Ago – Nexus – 1 @ 1.66 во Bet365

Nexus е во лоша форма и има три порази на претходните четири пресметки, откако успеаа само да го совладаат The Prodigies. Ago за нијанса е подобар и славеше на две пресметки против Mouz Nxt и денешниот ривал Nexus (2-0), па поради тоа влегува како голем фаворит во средбата и се надева на триумф. Сè оди во прилог на Ago пред овој натпревар, зашто екипата води и во меѓусебни средби со 3-2, па ние предлагаме 1 со квота 1.66 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВO Bet3653.03

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*