Тикет на денот е-Спорт (16.03.2023)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Денеска програмата во е-Спортот ни е „посиромашна“ за разлика од изминатите денови, но сè уште може да се состави добар тикет со натпреварите од LoL, Dota 2, CS:GO и останатите.

Ago – Nexus – 1 @ 1.66 во Bet365

Ago сака да го почне турнирот со триумф, а во моментов делува како екипа која е подготвена за такво нешто. Тоа го покажуваат резултатите кои ги имаа во претходните седум дена, каде што запишаа четири победи и само еден пораз. За разлика од нив Nexus игра „топло-ладно“, односно по секој триумф следеше пораз. Посебно загрижувачки е нивниот настап против Masonic, кога беа декласирани со убедливи 0-2. Наш предлог е 1 со коефициент 1.66 во Bet365.

Rune Eaters – K23 – 2 @ 1.57 во 22Bet

K23 е веќе искусен тим, кој настапи на многу турнири во минатото, додека за разлика од нив Rune Eaters денеска ќе го играат четвртиот меч од нивниот почеток и не ветуваат премногу. К23 за нас ќе биде фаворит поради нивниот настап во изминатите три средби, кои ги содбија со по убедливи 2-0 против Forze, Seychelles и FTW, додека Rune Eaters славеа против Levadia и Team Sampi, но во меѓувреме беа поразени од Astralis Talent со 1-2. Ние предлагаме 2 со квота 1.57 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВO Bet3652.60

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*