Тикет на денот (четврток, 16.03.2023)

Тикет на денот
Тикет на денот

Вечерва ширум Европа се играат реванш натпреварите од 1/8 финалето на Лига Европа и конференциската лига. Тоа ќе биде всушнот главниот фудбалски настан за денес. Ова е нашиот предлог тикет.

Џугарден – Лех – 0-2 @ 1.82 во Mozzart

Знаевме дека во Познан не очекува тврд натпревар со мал број голови и тоа се случи. Лех ја искористи предноста на домашниот терен и славеше со минимален триумф против шведскиот вицешампион и сега одат во Скандинавија за да ја сочуват својата мрежа исто како и против Бодо. Полскиот тим е во екот на сезоната, додека Швеѓаните се уште немаат започнато. Сепак, Џургарден играше фантастично во групната фаза и на овој натпревар е благ фаворит. Ние одлучивме да типуваме на голови и тоа 0-2 гола со квота 1.82 во Mozzart.

Виљареал – Андерлехт – 1/1&3+ @ 2.90 во Bet365

Мора да признаеме дека од Жолтата подморница очекувавме уште во Брисел да го реши прашањето за пласман во наредната рунда. Сепак, Андерлехт се покажа како отпорен тим, а и временски услови не беа баш најдобри бидејќи се играше по дожд, па тој натпревар заврши реми со резултат 1-1. Нема некогашниот белгијски великан лесно да се предаде во Шпанија, но Виљареал е голем фаворит. Домаќините се специјалисти за европските купови, особено во нокаут фазата. Ние овде очекуваме да победат без поголеми проблеми, па затоа типуваме 1/1&3+ со квота 2.90 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 5.28

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*