Тикет на денот е-Спорт (10.03.2023)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Уште еден ден исполнет со натпревари од различните видео-игри во светот на е-Спортот. Без разлика за што ќе се одлучите, секако нема да загрешите.

Into The Breach – Undefined – 2 @ 1.72 во Bet365

Двете екипи денеска го играат својот прв натпревар на CCT West Europe Series #2. Into The Breach нема да биде фаворит во оваа средба бидејќи загуби на претходните четири од пет натпревари, односно славеше само против Sprout. Undefined, од друга страна, освен поразот од Bad News Eagles, славеше против Masonic, Dripmen и Coalesce. Наш предлог за оваа средба е 2 со квота 1.72 во Bet365.

LDLC – Viperio – 2 @ 1.57 во 22Bet

LDLC и Viperio ќе се борат за првиот триумф на турнирот, иако не се очекува ништо посебно од тимовите, односно не се фаворити за пласман во нокаут-фазата. Победата во денешниот меч ќе значи многу за било кој од тимовите бидејќи така ќе се направи чекор поблиску до плејофот. Овие екипи досега никогаш не се сретнале меѓусебе, а играат во идентична форма во изминатиот месец, па само детали ќе го решат победникот на натпреварот. Ние предлагаме 2 со коефициент 1.57 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВO Bet3652.70

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*