Тикет на денот (петок, 10.03.2023)

Тикет на денот
Тикет на денот

После возбудливиот период од евроспките купови ни следуваат натпреварите од домашните лиги. Ова е нашиот предлог тикет за денес.

Келн – Бохум – 1&2+ @ 2.05 во Mozzart

Келн одлично го започна вториот дел на сезоната во Бундеслигата и во првите пет натпревари не беа поразени. Победија на домашен терен против Вердер со 7:1 и Ајнтрахт со 3:0, додека ремизираа против Баерн, Шалке и Лајпциг. Само што се понедеваа фановите дека Бохум може во Европа, врза два порази од Штутгарт и Волфсбург. Келн од друга страна во последното коло зеде бод, а немаат постигнато погодок на три последователни дуели. Шансата за да ја прекинат таа серија им е токму против Бохум бидејќи во овој натпревар влегуваат како растеретен фаворит, па  затоа решивме да типуваме 1&2+ со квота 2.05 во Mozzart.

Каљари – Асколи – 1Х&0-2 @ 1.98 во Bet365

Тимот од Сардинија сака да се врати во елитата на италијанскиот фудбал, но и нив им е јасно колку е тоа тешка задача. Каљари е на 8-та позиција, последно кое води во доигрување и им останува да се обидат да го поправат пласманот, но искрено тешко дека ќе стигнат до втората позиција која значи и директен пласман во Серија А. Асколи е исто така некогашен член на елитата, но црно-белите оддамна не играат во Серија А. Оваа сезона е солидна за нив и се наоѓаат на 10-то место и имаат шанси да влезат во плеј оф. Ние овде поради домашниот терен даваме предност на Каљари и сметаме дека ќе останат непоразени, а исто така очекуваме и мал број погодоци. Типуваме 1Х&0-2 гола со квота 1.98 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 4.06

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*