Тикет на денот е-Спорт (09.03.2023)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Љубителите на е-Спортот, односно Dota 2, League of Legends, CS:GO и другите игри може да уживаат во голем број натпревари. А ние во нашиот тикет ќе ги следиме дуелите од CCT West Europe Series #2.

Heet – Ago – 2 @ 3.25 во Bet365

Променливите настапи на Heet и падот во играта воопшто не им одат во прилог на почетокот на новиот турнир, каде што ќе се соочат со поквалитетниот Ago. Играчите на Heet триумфираа пред неколку дена против Apeks, но тоа ништо не треба да значи затоа што претходно двапати беа декласирани од Sangal и еднаш од моќниот Saw. Ago во само четири дена одигра пет меча, при што доби четири од нив и затоа е фаворит во оваа средба. Наш предлог е 2 со коефициент 3.25 во Bet365.

Endpoint – Young Ninjas – 2 @ 1.72 во 22Bet

EndPoint не е во добра форма, откако загуби од 1Win и Bad News Eagles во изминатите два дена, но и покрај тоа се очекува да се пласира во нокаут-фазата, каде што место треба да има и за Ninjas in Pyjamas, кој завчера загуби од Copenhagen Flames, но претходно го изненади Tricked Esports со 2-0. Ќе биде тежок натпревар со оглед на очекувањата и амбициите на двете екипи, но мала предност на Ninjas in Pyjamas им дава токму триумфот над Tricked. Ние предлагаме 2 со квота 1.72 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВO Bet3655.59

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*