Тикет на денот (четврток, 09.03.2023)

Тикет на денот
Тикет на денот

Се ближи крајот на двете европски натпреварувања, Лига Европа и Лига конференција. Денес воглавно ги имаме тие натпревари, па се надеваме дека ја направивиме вистинската комбинација. Ова е нашиот предлог тикет за денес.

Јувентус – Фрајбруг – 1/1 @ 2.50 во Mozzart

Старата дама нема избор и мора да направи обид да ја освои Лига Европа и на тој начин да се пласира во ЛШ за наредната сезона, бидејќи тоа преку Серија А е невозможно. Познат е фактот дека Сојузот на Италија ги казини со одземање на бодови, но и да не беше тоа  тешко дека ќе стигнеа пред Наполи. Фрајбург беше победник на групата и се покажа во вистинско светло оваа година барем во ова натпреварување. Искрено овде шансите за пролаз понатаму се еднакви, но Јувентус делува посискусно и сметаме дека на овој натпревар ќе создадат предност. Ние овде типуваме 1/1 со квота 2.50 во Mozzart.

Севиља – Фенербахче – 1 @ 1.77 во Bet365

Лошо помина Севиља во шпанскиот главен град претходниот викенд и беа поразени од Атлетико со друи 6-1, па на една катастрофална сезона додадоа уште горчина. Севиља во Ла Лига е на 17-то место и е веднаш над зоната за елиминација и веруваме дека ќе имаат доста проблеми со опстанокот ако не промени нешто. Фенербахче од друга страна беше најдобар во својата група и го чекаа ривалот во 1/8 финалето, додека Севиља мораше да го елиминира тимот на ПСВ Ајндховен. Како и да е, овде пореди домашниот терен предност даваме на Андалузијците и типуваме 1 со квота 1.77 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 4.43

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*