Тикет на денот (среда, 08.03.2023)

Тикет на денот
Тикет на денот

Во денешната понуда фокусот е ставен на натпреварите од Лигата на шампиони, а покрај нив имаме куп дуели и заостанати натпревари во неколку други европски лиги. Ова е нашиот предлог тикет за денес.

Сондерил – Силкеборг – 2 @ 2.10 во Mozzart

Во ¼ финалето од данскиот куп, второлигашот Сондерл го дочекува Силкеборг, членот на елитата. Домаќинтие попуштија во финишот од првиот дел на сезоната и тоа продолжи после подолга пауза и сега Сондерил е на 5-то место на табелата, па заостанува зад лидерот Веље со дури 13 бод. Пласманот во плеј оф не им е загрозен и тие ќе играат со тимовите од горниот дел на табелата, но шансите им се минимални за да изборат повраток во прва лига. Силкеборг имаше солиден европски настап минатата сезона и сега се на 6-то место на табелата табелата од Супер лигата. Купот е голема шанса за гостите и реванш натпреварот се игра после еден месец. Сепак ние сметаме дека тие можат на овој натпревар да решат поголем дел од работата. Типуваме 2 со квота 2.10 во Mozzart.

Ливингстон – Данди Јунајтед – 1 @ 2.15 во Bet365

Се наближува периодот кога шкотскиот Премиершип се дели на два дела. Првите шест тимови играат во плеј оф за титула и пласман во Европа, додека другата половина е група на тимовите кои ќе се борат за опстанок. Домаќините се на 7-то место пред овој натпревар, но ако го совладаат Данди би можело да стигнат и на петтото место. Моментално не се во добра форма и врзаа три првенствени порази од кои еден во купот. Во Премиершип изгубија од Ренџерс и Хиберниан на домашен терен и сето тоа ги чинеше елиминација од првата половина на табелата. Ништо подобро не е ниту нивниот ривал Данди. Тие врзаа шест порази во шампионатот и еден во купот. И го заземаат последното место на табелата. Шансата ќе ја бараат во плеј аут каде што ќе се обидат да го  избегнат најлошото. Според нас, овде домаќините имаат поголеми шанси и типуваме 1 со квота 2.15 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 4.51

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*