Тикет на денот е-Спорт (08.03.2023)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Денеска програмата во е-Спортот ни е „посиромашна“ од вообичаено, но и покрај тоа има интересни турнири на кои може да се оддели време, па така еден од нив е ESL Challenger Melbourne 2023 Europe Closed Qualifier.

ForZe – 1Win – 2 @ 1.44 во Bet365

Forze славеше вчера на два меча, и тоа против ATK и Let Us Cook со што ја подобри својата форма, откако претходно имаше два порази од Heet и Falcons. 1Win игра „топло-ладно“ во последно време, но треба да се издвои убедливата победа против Endpoint со која се „загреаа“ за денешното дерби. Овие екипи пред неколку месеци одиграа два меча, при што 1Win славеше и во двата, иако во последниот беше „тесно“ до самиот крај (16-14). Forze ни делува како недораснат противник на 1Win во моментов и затоа ви предлагаме 2 со квота 1.50 во Bet365.

Honoris – Copenhagen Flames – 2 @ 1.44 во 22Bet

Copenhagen Flames има голема желба за одмазда поради последниот пораз од Honoris (1-2), но дали ќе има квалитет за такво нешто останува да видиме. Honoris е во криза бидејќи има два порази по ред од Bad News Eagles и Coalesce, а претходно не беше ниту добар против Eyeballers, иако го доби мечот со 2-1. Copenhagen Flames, од друга страна игра многу подобро бидејќи има четири победи на претходните пет средби во сите конкуренции. Наш предлог е 2 со коефициент 1.44 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВO Bet3652.16

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*