Тикет на денот е-Спорт (07.03.2023)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Уште еден одличен турнир ни доаѓа од CS:GO, а станува збор за CCT West Europe Series 2 Closed Qualifier, каде што се играат четвртфиналните дуели.

Ex-Bluejays – Into The Bin – 1 @ 2.00 во Bet365

Првопласираниот тим од групата А денеска ќе се соочи со вториот тим од групата Д. Ex-Bluejays славеше на првите два меча во групната фаза против Dripmen и Masonic, додека Into The Bin преку GTZ Bulls избори место во нокаут-фазата, откако претходно загуби од Spirit Academy. Ова е прва меѓусебна пресметка на овие тимови, но ex-Bluejays изгледа моќно со оглед на нивните настапи во претходните денови, па затоа наш предлог е 1 со квота 2.00 во Bet365.

Epic Dudes – Ago – 1 @ 2.62 во 22Bet

Ago не ги оправда очекувањата во групата Ц, каде што го освои второто место благодарение на двете победи против GenOne, но убедливиот пораз од Coalesce ја разниша нивната самодоверба и тоа ќе биде проблем во дуелот против Epic Dudes, кој едноставно изгледа непобедливо во моментов со оглед на тоа дека има пет победи по ред и притоа ги прегази Divizion, Sissi State Punks, eClub Brugge , Mixfits и Entropy Gaming. Ние предлагаме 1 со коефициент 2.62 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВO Bet3655.24

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*