Тикет на денот (вторник, 07.03.2023)

Тикет на денот
Тикет на денот

Вечер ќе ги дознаеме првите два учесници во ¼ финалето од Лига на шампиони, но и покрај тие натпревари ќе се игра во англиските ниски лиги. Ова е нашиот предлог тикет за денес.

Лацио – АЗ Алкмар – 1Х&0-2 @ 2.25 во Mozzart

Еден од дерби натпреварите на 1/8 финаалето од конференциската лига се игра денес помеѓу Лацио и Аз Алкмар. Римјаните до оваа фаза стигнаа преку бараж каде што во два наврати го победија тимот на Клуж. Тие играа во групната фаза во Лига Европа и во една неверојатна група каде што на крајот сите четири екипи имаа по 8 бода и го презедоа третото место зад феенорд и митиланд. Аз Алкмар имашелесен пат во групата и лесно го зедоа првото место на табелата. Домаќините на овој натпревр имаат одлично расположение, но ефикасноста не им е на завидно ниво. Ние овде типуваме 1Х&0-2 гола со квота 2.25 во Mozzart.

ТСЦ – Црвена Звезда – ГГ3+ @ 2.29 во Bet365

Победата во вечното дерби на Црвена Звезда им ја завери титулата и тешко е да се поверува дека можат да изгубат 16 бода до крајот на шампионатот. Звезда не изигра кој знае колку добро против Партизан, но победата е најважна. Сега на црвено-белите им следува тешко гостување во Бачка Топола кај екипата која во претходните четири кола зеде 10 бода и се наоѓа на 4-то место на табелата. ТСЦ е сериозен кандидат за второто место и за пласман во квалификациите за ЛШ, па дефинитивно оваа борба ќе биде најинтересна до крајот на шампионатот. Ние овде веруваме дека може да имаме ефикасен дуел и предлагаме ГГ3+ со квота 2.29 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 5.15

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*