Тикет на денот (понеделник, 06.03.2023)

Тикет на денот
Тикет на денот

Овој понеделник е со солидна понуда и често се случува да биде успешен за разлика од викенд деновите. Ова е нашиот предлог тикет за денес.

Сепси – Клуж – 2 @ 2.40 во Mozzart

Поразот на Фарул во петок овозможи за актуелниот шампион Клуж со триумф во Сепси да се пресели на врвот на табелата. Шампионите сега имаат само два бода помалку од лидерот и со нови три бода ќе направат рокада на врвот. Клуж во заостанатиот натпревар го победи УТА од Арад со резултат 2-1, а беа убедливи минатиот понеделник на гостувањето кај Петролул. Домаќините Сепси се наоѓаат на 6-то место со реални шанси за плеј оф кој започнува за само две кола. Сепси има четири бода повеќе од Крајова и доволни им се два бода во дуеллите со Клуж и Стеауа. Овде ние очекуваме Клуж да ги земе трите бода и типуваме 2 со квота 2.40 во Mozzart.

Олборг – Митиланд – 2 @ 1.97 во Bet365

Поразот од Бронби во минатото коло на Митиланд им направи уште еден чекор наназад кога е во прашање борбата за титулата во Данска. Испаднаа од Лига Европа и сега ќе се обидат да изборат што подобра стартна позиција пред плеј офот во својата земја. Екипата од Хернинг пред ова коло беше на 6-то место, но ги престигна Орхус. Останаа уште три кола до делба на табелата на два дела и ќе би била вистинска штета ако актуелниот вицешампион не се најде во горната половина. Олборг е сигурно во плеј аут и тука веќе ништо не може да се направи, а за нив сега купот е главно натпреварување. Наш предлог за овој натпревар е 2 со квота 1.97 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 4.73

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*