ТИП НА ДЕНОТ (06.03.2023, 21:00) БРЕНТФОРД – ФУЛАМ

Тип на денот
Тип на денот

Денес нема голема понуда за обложување, а ние за вас ќе го анализираме дуелот од Премиер лигата помеѓу Брентфорд и Фулам.

Ова е дуел на два тима кои се најпријатно изненадување оваа сезона во Премиер лигата, играат одлично и се во добра форма, а тоа е предуслов за возбудлив натпревар.

Брентфорд со најдолга серија без пораз

Можеби звучи изненадувачки но Брентфорд нема пораз на последните седум меча во сите натпреварувања, па во одлична форма го дочекува овој меч. Притоа, важи за домашна екипа која многу добро игра на домашен терен и ретко кој тим освојува бодови на ова гостување. Брентфорд моментално се на наоѓа на 9-то место и со победа на овој меч ќе му се доближи на Фулам на само еден бод, а тоа е големо изненадување, бидејќи примарна цел на тимот на почетокот беше да избори опастанок. Со оглед на фактот дека се далеку од зоната за испаѓање тимот игра растеретено и без притисок, а тоа е голема предност. Играат отворев фудбал, постигнуваат многу, но и примаат многу голови, но се надигруваат со секој противник.

Фулам неочекувано се бори за излез во Европа

Фулам е најпријатното изненадување оваа сезона во Премиер лигата, па дури и најголемите оптимисти не очекуваа ваква сезона. Тимот од Лондон моментално се наоѓа на 7-то место на табелата и се бори за излез во Европа, иако примарна цел пред почеток на сезоната беше изборување на опстанок. Во моментов Фулам има само два бода помалку од Њукасл и сигурно до крајот на сезоната ќе се бори за пласман во Лига Европа. Притоа тимот се наоѓа во одлична форма и на последните четири меча запиша две победи и две ремија, па со голема самодоверба влегува во овој меч. Марко Силва врши извонредна работа и сигурно ќе влезе во избор за тренер на госината во Премиер лигата. Меѓутоа, сега гостува на солиден тим кој нема пораз долго време, па ќе биде тешко да ги освои трите бода.

Очекување

Тешко е да се предвиди исходот на дуел помеѓу два тима кои играат одлично и се во фантастична форма. Двата тима играат отворен фудбал, па очекуваме голови на двете страни.

ТИП:

Брентфорд – Фулам – ГГ @ 1.80 во Mozzart

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*