Тикет на денот е-Спорт (03.03.2023)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Второто коло од CCT North Europe Series #4 веруваме дека повторно ќе ни понуди квалитетни натпревари за љубителите на CS:GO, а покрај тоа се играат и други натпревари во светот на е-Спортот.

Into The Breach – Tricked – 1 @ 1.53 во 22Bet

Двете екипи имаат ужасен почеток на турнирот, откако Into The Breach загуби од Havu со 1-2, додека Tricked беше декласиран со 0-2 од Ecstatic. Позитивно за Into The Breach е тоа што ги доби претходните две пресметки против Tricked, кои се играа во текот на минатиот месец и покажа дека има поквалитетен состав, па не гледаме причина поради која не би ја запишале и третата победа против стариот ривал. Наш предлог е 1 со коефициент 1.53 во 22Bet.

Endpoint – Mouz Nxt – 2 @ 1.83 во Bet365

Endpoint доживеа еден од најтешките порази во последните месеци, откако вчера загуби со 0-2 од Sinners, додека Mouz Nxt „покажа заби“ и добро се држеше против Nexus, но на крајот загуби со 1-2. По поразот во првото коло, Mouz одигра уште два меча и славеше против Tuhndr и Katuna, па затоа влегува „загреан“ во дуелот со Endpoint кој беше декласиран и од Illuminar (0-2). Ние предлагаме 2 со квота 1.83 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВO Bet3652.79

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*