Тикет на денот (петок, 03.03.2023)

Тикет на денот
Тикет на денот

Повторно денес пред нас е ден со богата понуда, а тоа е само вовед во фантастичниот викенд. Ова е нашиот предлог тикет за денес.

Ница – Оксер – 1/1 @ 2.50 вo Mozzart

Тимот од Ница е во одлична форма и тоа ги охрабрува фановите пред продолжението на европската мисија во конференциската лига. Добија ривал за 1/8 финалето,а тоа беше тимот на Шериф. Во Лига 1, Ница на осум натпревари е без пораз, поточно во тој временски период запишаа шест победи и две реми. Стигнаа до 7-то место и повторно се во игра за пласман во Европа. Оксер исто така е во добра форма, но нивните амбиции не се кој знае колку големи. Повратникот е на четирите последни натпревари без пораз, поточно во тој временски период врза две победи и две реми, па успеаа да ја напуштат зоната за елиминација. Овде очекуваме Ница да доминира и типуваме 1/1 со квота 2.50 во Mozzart.

Витесе – АЗ Алкмар – 2 @ 2.05 во Bet365

Далеку од тоа дека Алкмар ќе има лесна задача денес, но ако сакаат да се борат за титула, мора да го победат Витесе. Домаќините играат доста слабо оваа сезона, но во минатото коло видовме дека можат да им се спротистават и на најјаките екипи како што беше случајот со Ајакс. АЗ и понатаму игра во Европа и се пласираа директно во 1/8 финалето од конференциската лига, а во четвртокот ќе гостуваат во Рима каде што ги чека Лацио. Домаќините се на 13-то место и имат пет бода повеќе во однос на првиот тим под цртата, но сметаме дека се значително поквалитетни од нив. Наш предлог на овој натпревар е 2 со квота 2.05 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 5.13

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*