Тикет на денот е-Спорт (02.03.2023)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

И денеска е богата понудата во светот на е-Спортот бидејќи нуди натпревари од CS:GO, Dota 2, Honor od Kings, League of Legends и неколку други, но ние се решивме повторно за турнирот CCT North Europe #4.

Endpoint – Sinners – 2 @ 1.83 во 22Bet

Endpoint ги доби последните два од три меча, и тоа против Ikla и Illuminar, па се надева на успешен почеток на новиот турнир, но против себе го има Sinners, кој газеше сè пред себе додека не налета на 1Win (0-2). Сепак, Sinners ги доби и претходните три меча против Endpoint. Желбата за одмазда е јасна и голема, но квалитетот е сосема поинаков, а ние ќе им веруваме на Sinners и овој пат, па затоа ви нудиме 2 со квота 1.83 во 22Bet.

Viperio – Godsent – 2 @ 1.57 во Bet365

Viperio е екипа која се наоѓа во извонредна форма бидејќи славеше на претходните четири меча на ESEA Season 44, а жртви им беа The Dice, The Prodigies, Enhanced EC и PGE Turow Zgorzelec. Godsent играше со многу поквалитетни тимови во изминатиот период, при што славеше против undefined, Monte, Sprout и Partizan, а единствена „црна дамка“ им е поразот од Big Academy со 0-2. Во секој случај, наш предлог за натпреварот е 2 со коефициент 1.57 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВO Bet3652.87

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*