Тикет на денот (четврток, 02.03.2023)

Тикет на денот
Тикет на денот

Денешната пондуа е доста слаба, но имаме еден натпревар кој ќе ги задоволи сите апетити. Станува збор за дуелот од Купот на кралот каде што ќе се сретнат Реал Мадрид и Барселона. Ова е нашиот предлог тикет за денес.

Антверп – Ројал Унион – 1 @ 2.55 во Mozzart

Ројал Унион повторно испадна од форма во финишот на сезоната. Барем тоа така изгледа засега. И минатата сезона влегоа како првопласиран тим во плеј оф, но испуштија голема предност и на крајот завршија зад Клуб Бриж. Пехарот дефинитивно ќе го промени сопственикот. Тешко е да се очекува дека екипата од Бриж ќе направи чудо и сега е Генк најголем кандидат да го преземе тоа место. Екипата на Антверпен во претходните четири кол запиша две реми и две победи, а во недела зедоа само еден бод на гостувањето кај Левен. За тоа време Ројал Унион врза два порази, прво Стандард во Брисел, а потоа и на гостувањето кај Вестерло. Како и да е, овде очекуваме Антверп да ги земе трите бода и типуваме 1 со квота 2.55 во Mozzart.

Анортозис – Олимпијакос Никозија – 1 @ 1.63 во Bet365

Анортозис остана без пласман во плеј оф. До крајот на регуларниот дел во кипарското првенство има уште едно коло, а нивниот застаток е невозможно да се надомести, па овој тим веруваме дека сега ќе се потруди да оствари успех барем во купот. После првиот натпревар, имаат гол минус во однос на Олимпијакос Никозија кој славеше во Никозија со 2-1. Олимпијакос во регуларниот дел на шампионатот заврши на претпоследното место и дефинитивно ќе има многу проблем иза да обезбеди опстанок. Како и да е, ние овде очекуваме победа за домаќините, па затоа одлучивме да типуваме 1 со квота 1.63 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 4.16

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*