Тикет на денот е-Спорт (27.02.2023)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Денеска се игра четвртото коло од CCT South Europe Series #3, каде што треба да добиеме уште тројца патници во осминафинале на турнирот.

Partizan – Godsent – 1 @ 1.66 во Bet365

Partizan го доби претходниот меѓусебен дуел со Godsent пред четири дена со 2-1, па затоа денеска влегува како фаворит во пресметката. Partizan има две победи во првите три кола, и тоа против Entropiq и Zero Tenacity, додека Godsent беше подобар од Undefined и Monte. Двата убедливи триумфи на Partizan ни дава доверба во српскиот тим и затоа ви предлагаме 1 со квота 1.66 во Bet365.

Zero Tenacity – Undefined – 2 @ 1.44 во 22Bet

Zero Tenacity пред еден месец доживеа потоп од Undefined (0-2), а не е охрабрувачки ни тоа што имаат четири порази на претходните пет пресметки во сите конкуренции. Undefined, од друга страна, славеше двапати во тој период и затоа ќе им ја дадеме шансата за победа. Овој меч значи многу за двете екипи бидејќи поразениот ќе испадне од турнирот, додека победникот ќе се бори во петто коло за место во осминафиналето. Наш предлог е 2 со коефициент 1.44 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВO Bet3652.39

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*