Тикет на денот (понеделник, 27.02.2023)

Тикет на денот
Тикет на денот

Се ближи крајот на февруари, месецот кој беше доста успешен. Имаме уште два дена за да го подобриме проскот. Ова е нашиот предлог тикет за денес.

Лацио – Сампдорија – 1/1 @ 2.25 во Mozzart

Римјаните направија добра работа и се пласираа во 1/8 финалето од конференциската лига. Меѓутоа, многу важна задача ги очекува во домашното првенство. На Лацио приоритет им е да стигнат до 4-то место во Серија А и тоа не е воопшо лесно. Пред ова коло беа 5-ти со само два бода помалку од Милан и Рома, поточно тие се двете екипи кои ќе им бидат мета до крајот на сезоната. Сампдорија како да има некое проклетство. Просто е неверојатно што испуштија во претходните неколку кола, а можеа многу повеќе. Овде искрено сметаме дека гостите немаат многу шанси, па затоа очекуваме домаќините да доминираат. Наш предлог е 1/1 со квота 2.25 во Mozzart.

Амиен – Бордо – 3+ @ 2.13 во Bet365

Бордо неочекувано се најде во Лига 2 и од летото е започната мисиајта за повраток во француската елита. Се ипостави дека тоа не е воопшто лесна задача, но дефинитивно нема да се предадат. Бордо овој натпревар го дочекува на третото место, а првопласираниот Авр е скоро недостижен. Амиен од друга страна попушти во последно време и врза два порази против Мец и Анси. Овде решивме да го прескокниме типот на конечен исход и да ви дадеме предлог на голови. Типуваме 3+ со квота 2.13 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 4.79

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*