Зголемени квоти во Bet365 за натпреварот Тотенхем – Челзи

Денес во рамките на англиската Премиер лига имаме само еден натпревар, а ќе се сретнат екипите на Тотенхем и Челзи точно во 14:30 часот.

Домаќините после два врзани порази успеаа да победат во последното коло против Вест Хем, па на тој начин да останат конкурентни за пласман во ЛШ. Челзи од друга страна заостанаа во таа борба, а исто така може да кажеме и дека се во лоша форма.

Најдобра онлајн обложувалница, Bet365, за овој натпревар ни претстави зголемени бонус квоти за два типови и тоа:

  • Хари Кејн да постигне гол со глава коефициент зголемен од 11 на 12
  • Енцо Фернандез да постигне погодок надвор од 16-тник коефициент зголемен од 17 на 19

НАПОМЕНА:

Доколку се уште немате сметка во Bet365, тоа може да го направите ТУКА и да си добиете 25 евра во вид на бесплатни средства за обложување без никакви услови за повлекување.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*