Тикет на денот (сабота, 25.02.2023)

Тикет на денот
Тикет на денот

Понудата за денес е повеќе од фантастична. Се надеваме дека го направивме вистинскиот избор за натпревари. Ова е нашиот предлог тикет на денот.

Емполи – Наполи – 2/2 @ 2.10 во Mozzart

Емполи се наоѓа на средината на табелата, а искрено и не може да се пофалат со добри резултати во последните неколку кола. Овој тим како да е во криза бидејќи на последните пет натпревари запиша само една победа, а останатото им е реми и пораз. Наполи од друга страна е во фантастична форма и има одлична предност на лидерската позиција, па веруваме дека нема да се коцкаат на натпревари со противници како што е денес Емполи. Ние овде очекуваме максимална доминација на гостите и типуваме 2/2 со квота 2.10 во Mozzart.

Хофенхајм – Дортмунд – 2/2 @ 2.75 во Bet365

Хофенхајм ако продолжат со ова темпо дефинитивно ќе се најдат во неповолна ситуација. Во моментов се многу блиску до црвената зона, а тоа е нешто кое сакаат да го избегнат по секоја цена. На последните четири дуели имаат четири порази, па овој натпревар го дочекуваат со лошо расположение. Дортмунд од друга страна благодарение на добрите резултати и благодарение на киксот на Унион Берлин и Баерн Минхен, влезе во тесна трка за титулата во Германија. До крајот има уште многу, но Милионерите дефинитивно нема лесно да се предадат. Ние овде очекуваме победа за гостите уште во првото полувреме, па типуваме 2/2 со квота 2.75 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 5.78

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*