Тикет на денот е-Спорт (24.02.2023)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Денеска ќе се доиграат натпреварите од второто коло на CCT South Europe Series #3, каде што Voyvoda веќе направи исчекор во однос на ривалите, а се очекува нешто идентично да направи и 00Prospects.

Apeks – Entropiq – 2 @ 4.50 во Bet365

Apeks се наоѓа во сериозна криза, затоа што загуби на претходните четири од пет натпревари. Иако светла точка беше триумфот над Illuminar со 2-1, сепак потоа следеа два болни порази од Budapest Five и GamerLegion. Apeks едноставно не смее да си дозволи нова грешка и да загуби повторно на турнирот, но против себе го има расположениот Entropiq, кој триумфираше на претходните четири од пет пресметки во сите конкуренции. Доколку ја споредиме моменталната форма на двете екипи, тогаш за нас Entropiq ќе биде фаворит, иако така не сметаат и обложувалниците. Сепак, ние ќе преземеме ризик и наш предлог ќе биде 2 со квота 4.50 во Bet365.

00Prospects – Honoris – 1 @ 1.66 во 22Bet

00Prospects славеше на стартот на турнирот против бугарски Tenstar со 2-1, а потоа продолжи да реди победи против Jester, sYnck и 9 Pandas Esports. Од друга страна, Honoris може да се пофали само со триумф против undefined (2-1), зашто останатите четири дуели против Eyeballers, Eternal Fire, iNation и Falcons ги загуби. 00Prospects ги доби и сите четири меѓусебни натпревари против Honoris, па едноставно не гледаме нешто што би можело да им ги расипе плановите на 00Prospects за втор триумф на CCT South Europe Series #3. Ние предлагаме 1 со коефициент 1.66 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВO Bet3657.47

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*