Тикет на денот (петок, 24.02.2023)

Тикет на денот
Тикет на денот

Фудбалската сезона влегува во најинтересниот дел каде што ќе се решаваат победниците на лигите, но и во куповите. Пред нас е уште еден возбудлив викенд, а ова е нашиот предлог тикет за денес.

Елче – Бетис – 2 @ 2.05 во Mozzart

Елче со победата над Виљареал пред две кола направи големо изненадување оваа сезона, а воедно тоа беше и прва победа на овој тим во актуелното првенство. Можеби делуваше дека не е се изгубено и дека надеж за спас постои, но во наредните два натпревари беа поразени од Реал И Еспањол и тоа без постигнат погодок. Елче и понатаму убедливо е последен и имаат само девет бода, па искрено и не гледаме начин да ги стигнат тимовите кои се на сигурно. За Бетис ова гостување е дефинитивно голема шанса за да го врзат третиот последователен триумф и да останат во конкуренција за пласман во ЛШ. Андалузијците паднаа на петтото место после поразот од Барса и Селта, но се вратија со победите над Алмериа и Ваљадолид. Овде очекуваме да победат гостите и типуваме 2 со квота 2.05 во Mozzart.

Фросиноне – Парма – 1 @ 2.15 во Bet365

Екипата на Фросиноне направи одлучувачки чекор кон пласманот во Серија со шест последователни победи. Овој тим играше два пати во елитата и ниту еднаш не се задржаа повеќе од една сезона. Во елитата никогаш не влегоа доминантно како што е случај сега. Секако се уште не е ништо готово и покрај тоа што Фросиноне има 12 бода повеќе од второпласираниот тим на Џенова. Серијата од шест победи ја прекинаа во минатото коло кога на Сицилија изиграа без голови против Палермо. Гостите играат променливо и максимално што можат да стигнат е до плеј оф. Можеби на Парма и не им е приоритет да се вратат во Серија А, туку пред тоа да се консолидираат. Фросиноне е благ фаворит на овој натпревар и очекуваме 1 со квота 2.15 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 4.41

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*