Бундеслига 22-ро коло: Најава, анализа и предлог типови

Во Бундеслигата станува се понеизвесно. Баерн претрпе нов пораз, па сега бодовно се изедначија со Борусија Дортмунд и Унион Берлин, а во игра се и останатите екипи. Ова е нашата најава, анализа и предлог типови за новото коло во Германија.

Мајнц – Менхенгладбах – ГГ

Новото коло започнува со дуел на две изедначени екипи. Се сретнуваат Менхенгладбах и Мајнц кој имаат по 29 бода и се на делба на 8-та позиција. Двете екипи играат променливо, а домаќините се во нешто подобра форма во моментов. Менхенгладбах има за цел да стигне до позициите кои водат во Европа, но некако заостанаа во борбата, па ќе мора да се задоволат само со навремен опстанок. Овде очекуваме погодок на двете страни и типуваме ГГ со квота 1.55 во Mozzart.

Kелн – Волфсбург – ГГ

Келн има само една победа во последните пет натпревари. Тие врзаа три реми против солидни противници, потоа успеаа да земат три бода на домашен терен против Ајнтрахт Франкфурт и на крај во последниот натпревар да запишат пораз од Штутгарт. Волфсбург влезе во криза и на последните четири дуели немаат победа, поточно на тој натпревар успеаа да земат само еден бод. Како и да е, овде ние предлагаме ГГ со квота 1.67 во Bet365.

Херта – Аугсбург – 0-2

Херта игра катастрофално и во моментов е на многу критична позиција, поточно ја има претпоследната позиција на табелата, па на овој тим  му предвидуваме грчевита борба за опстанок. Аугсбург од друга страна успева да собери бодови за да се тргне од најопасната зона и во моментов се на сигурно, но не смеат да се опуштат. Наш предлог за овој натпревар е 0-2 гола со квота 2.10 во 22Bet.

Хофенхајм – Дортмунд – 2

Дефинитивно ова е катастрофален период за тимот од Синсхајм. Тие врзаа четири последователни порази и сега се на делба на позицијата која води во плеј аут, а дефинитивно тоа е нешто што треба да биде избегнато. Дортмунд од друга страна се изедначи со Баерн и до крајот очекуваме голема борба за титулата во Германија. Веруваме дека гостите нема да се коцкаат на овој дуел, па предлагаме 2 со квота 1.75 во 20Bet.

Лајпциг – Ајнтрахт – Франкфурт – ГГ

Ова е дуел на две екипи кои се претставници на Германија во Лигата на шампиони. Тие пред неколку дена изиграа во рамките на тој турнир и Ајнтрахт запиша пораз од Наполи, додека Лајпциг ремизираше против Манчестер Сити. Што се однесува до домашното првенство, Лајпциг запиша висока победа против Волфсбург, а исто така три бода зеде и Ајнтрахт Франкфурт против Вердер. Наш предлог е ГГ со квота 1.71 во Mozzart.

Вердер – Бохум – 1

Вердер продолжува со непредвидливите игри. Тие на овој дуел влегуваат со лошо расположение бидејќи запишаа два порази во последните две кола, но најважно е што се наоѓаат далеку од црвената зона. Бохум од друга страна ако продолжат вака тешко дека ќе успеат да останат во германската елита со оглед на фактот што имаат само една победа на последните пет дуели. Наш предлог е 1 со квота 1.95 во Bet365.

Шалке – Штутгарт – 1Х

Тимот од Гелзенкирхен зеде четири бода на последните четири дуели поточно запишаа четири последователни реми. Мора да признаеме дека противниците не им беа наивни, па овие бодови за Шалке се доста важни. Штутгарт со победа над Келн ја прекина катастрофалната серија резултати која траеше веќе подолг период, но се уште не се на сигурно. Овде веруваме дека домаќините ќе направат се за да останат непоразени. Типуваме 1Х со квота 1.62 во 22Bet.

Фрајбург – Леверкузен – 1

Фрајбург се уште важи за едно од пријатните изненадувања во Бундеслигата. Тие досега успеаа да соберат 40 бода и благодарение на добрите игри во моментов се наоѓаат на позиција која води во Европа. Леверкузен потфрли, па оваа година ќе мора најверојатно да се задоволат само со навремен опстанок. Наш предлог е 1 со квота 2.10 во 20Bet.

Баерн Минхен – Унион Берлин – ГГ

Колото во Германија ќе заврши со дуел на две екипи кои имаат ист број бодови и се во борба за титула. Баерн изненадувачки во последното коло запиша пораз од Менхенгладбах, но се уште е во трка за титулата. Унион Берлин пак ремизираше, но дефинитивно од досега изиграното фановите можат да бидат комплетно задоволни. Ефикасноста е дел од двете екипи, па затоа овде типуваме ГГ со квота 1.91 во Mozzart.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*