Тикет на денот е-Спорт (23.02.2023)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Денеска во нашиот тикет од е-Спортот може да ги најдете двата полуфинални дуели од Upper Bracket на ESL Pro League Season 17.

Outsiders – Fnatic – 2 @ 2.37 во Bet365

Овие две екипи ќе се обидат да изборат финале, но тешко може да судиме за тоа кој е подобар тим во моментов затоа што во воведните дуели играа против лесни противници. Outsiders ги покажа своите две лица на турнирот IEM Katowice 2023, каде што победи во првиот меч, а потоа одигра катастрофален натпревар против Fnatic. Од друга страна, Fnatic со двете победи против Evil Geniuses и MIBR ја зацврсти својата позиција во светот на CS:GO. Многу работи ќе зависат денеска и од мапата на која ќе се игра затоа што Outsiders е добар на Inferno (71% победи) и Overpass (50% победи). Fnatic игра одлично на Vertigo (100%), како и на Overpass (67%). Наш предлог е 2 со коефициент 2.37 во Bet365.

G2 Esports – Cloud9 – 1 @ 1.30 во 22Bet

Cloud9 имаше голема победа против Evil Geniuses, но не покажа ништо повеќе од тоа, додека G2 игра во одличен ритам и покажа дека за нијанса е подобар противник. Cloud9 може да се пофали со две победи на претходните четири средби, и тоа против IHC и Ence, додека загуби од Natus Vincere и IHC во реваншот. G2 е апсолутен фаворит бидејќи гази сè пред себе и на последните пет дуели, запиша дури пет убедливи победи против Heroic, PGE, Ldlc, Tricked и Eternal Fire. Ние предлагаме 1 со квота 1.30 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВO Bet3653.08

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*