Тикет на денот (четврток, 23.02.2023)

Тикет на денот
Тикет на денот

Денес не очекуваат доста интересни дуели бидејќи на програмата се натпреварите од 1/16 финалето на Лига Европа и конференциската лига.

Рома – Салзбург – 1&2+ @ 2.20 во Mozzart

Првиот натпревар помеѓу овие два ривали заврши во корист на Салзбург поточно Австријците запишаа минимална победа од 1-0 и тоа преку погодок во самиот финиш на дуелот. Рома во меѓувреме изиграа против Верона и успеаа да победат минимално. Во моментов се наоѓаат на третото место на табелата и како што стојат работите, најверојатно следната сезона ќе ги гледаме во Лига на шампиони. Салзбург од друга страна заслужи победа во рпвиот натпревар, па реваншот го дочекуват со добра залиха. Сепак ние веруваме дека Римјаните нема да се откажат лесно, па затоа типуваме 1&2+ со квота 2.20 во Mozzart.

Унион Берлин – Ајакс – ГГ @ 1.95 во Bet365

Унион Берлин е тим кој може да го наречеме најрпијатното изненадување во домашното првенство и во моментов имаат ист број бодови со Баерн Минхен и Дортмунд, па се на делба на лидерската позиција во Бундеслигата. Што се однесува до Лига Европа може да кажеме дека со самиот пласман во нокаут фазата тие се комплетно задоволни. Ајакс од друга страна е во одлична форма и со добро расположение го дочекува овој натпревар. Првиот дуел помеѓу овие два ривали заврши без голови, а сега очекуваме голема борба за пласманот во 1/8 финалето, па решивме да типуваме ГГ со квота 1.95 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 4.29

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*