Тикет на денот е-Спорт (22.02.2023)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Денеска продолжуваме со возбудувањата од ESEA Season 44: Advanced Division – Europe, каде што се играат три пресметки.

Dynamo Eclot – Partizan – 2 @ 1.66 во Bet365

Српскиот тим Partizan беше подобар од Dynamo Eclot на почетокот на 2023 година со 2-1 и со тоа се реваншира за неуспехот од пред неколку месеци (4-16). Partizan за нас денеска ќе биде апсолутен фаворит поради одличните настапи и доминацијата против Entropiq, Ikla, Voyvoda и уште неколку екипи. Од друга страна, Dynamo Eclot игра неубедливо и разочара на три од претходните пет средби. Наш предлог е 2 со коефициент 1.66 во Bet365.

Sashi Esports – Tenstar – 1 @ 3.40 во 22Bet

Бугарски Tenstar веќе некое време се бори да излезе од големата криза, но запиша дури четири порази на исто толку натпревари, иако мора да се признае дека средбит против Enchaced и Blink беа драматични до самиот крај, а Tenstar не го послужи среќата. Sashi Esports покажува знаци на живот во февруари бидејќи славеше на три натпревари, по што влезе во мини криза и загуби двпати во претходната недела, но тоа не мора ништо да значи. Ние предлагаме 1 со квота 3.40 во 22Bet.

Pepsilon – PGE Turow – 2 @ 1.57 во Bet365

Две екипи кои не играат добро во изминатиот период, а посебно загрижувачки се настапите на Pepsilon кој славеше само еднаш на претходните пет пресметки и како аутсајдер ќе влезе во средбата со полски PGE Turow. Екипата од Полска, исто така, не се прослави во изминатиот период, но триумфот над Copenhagen Flames ги смести во подобра позиција од нивниот денешен ривал. Наш предлог е 2 со коефициент 1.57 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВO Bet3658.86

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*