Тикет на денот (среда, 22.02.2023)

Тикет на денот
Тикет на денот

Денес понудата е многу слаба, па фокусот е воглавно ставен на двата натпревари од ЛШ каде што ќе се комплетира првиот круг од 1/8 финалето. Ова е нашиот предлог тикет за денес.

Лајпциг – Манчестер Сити – 2&2+ @ 2.15 во Mozzart

Граѓаните паралелно се борат за својот прв пехар во ЛШ, но и за одбрана на титулата во Премиер лига. Помалку неочекувано, овој пат добија опасен ривал во домашното првенство, а тоа е екипата на Арсенал каде што неодамна успеаа да ги победат, но повторно им го препуштија врвот поради киксот со Нотингем. Многу потешка задача би требало да имаат на Ред Бул Арената каде што минатата сезона беа поразени со резултат 2-1 во групната фаза. Биковите стигнаа до ½ финалето од ЛШ, а во минатата сезона успеаа да го земат својот прв трофеј во германскиот ДФБ Куп, а неколку пати беа вицешампиони во Бундеслигата. Овде веруваме дека Сити ќе доминира и решивме да типуваме 2&2+ со квота 2.15 во Mozzart.

Олимпија – Горица – 1&0-3 @ 2.05 во Bet365

Незгоден пораз доживеаа домаќините во минатото коло во Марибор. Беа поразени со 2-0 и тоа беше надеж за домаќините дека можат да стигнат до првото место. Сепак Олимпија и понатаму има огромна предност од 12 бода која воопшто не е лесно да се надомести. Играа фантастично во текот на есента и веруваме дека сега ќе направат се за да ја вратат титулата. Горица  се наоѓа на самото дно на табелата со ист број бодови како и последниот Радомље од кого имаат само подобра гол разлика. Во првите два натпревари помеѓу овие екипи немаше многу погодоци, па и сега очекуваме нешто слично. Типуваме 1&0-3 гола @ 2.05 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 4.41

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*