Тикет на денот е-Спорт (21.02.2023)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Вчера беше комплетирана првата половина од натпреварите во осминафиналето на CCT West Europe Series #1, а денеска се играат останатите четири дуели.

Sprout – iNation – 2 @ 1.57 во Bet365

iNation ја мина групната фаза со три победи и освојување на првото место, а нивниот денешен ривал Sprout доаѓа со покана на турнирот. Sprout ја доби најтешката можна екипа во нокаут-фазата бидејќи iNation имаше одлични настапи на турнирот и најави дека ќе биде еден од фаворитите за титулата, додека Sprout е во длабока криза и има пет порази по ред во сите натпреварувања, откако загуби од 9ine, Big, 1win, Team Spirit и Movistar Riders. Наш предлог е 2 со коефициент 1.57 во Bet365.

Forze – Young Ninjas – 1 @ 1.40 во 22Bet

Young ninjas беше втор најуспешен тим во групната фаза, па со три триумфи против ex-Ungentium, Into The Breach и Eyeballers избори осминафинале, каде што ќе се соочи против Forze, кој во моментов е во добра форма и има три победи на претходните три средби, откако беше подобар од Team 500, Illuminar и Ecstatic. Forze беше доминантен на досегашните меѓусебни средби против Young ninjas, иако тие беа одиграни во 2021 година. Сепак, наш предлог е 1 со квота 1.40 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВO Bet3652.19

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*