Tикет на денот (вторник, 21.02.2023)

Тикет на денот
Тикет на денот

Денес во фокусот воглавно се натпреварите од Лигата на шампиони, но исто така ќе се игра и во некои други послаби лиги, па може да констатираме дека понудата е одлична.

Милвол – Барнли – ГГ @ 1.87 во Mozzart

Барнли е во фантастична серија резултати и сега се наоѓа на врвот на табелата на Чемпионшип, поточно има огромна предност и со „едната нога“ е повторно во Премиер лига. Тие и понатаму не се опуштаат и покрај фактот дека имаат 11 бода предност од второпласираниот Шефилд, а 15 од третопласираниот Миделсброу. На последните 12 натпревари во домашното првенство имаат 11 победи и едно реми, а успеаа да се пласираат и во 1/8 финалето од ФА купот. До крајот на првенството имаат уште 14 натпревари пред себе, но не веруваме дека може да ја прокоцкаат оваа предност. Милвол исто така се во добра форма, но тие се уште немаат изборено пласман во плеј оф, па за нив секој бод е важен. Овде веруваме дека ќе „притискаат“ и едните и другите, па типуваме ГГ со квота 1.87 во Mozzart.

Хамилтон – Инвернес – 1 @ 2.52  во Bet365

Хамилтон е се уште на последното место на табелата во шкотскиот Чемпионшип, но е во одлична форма, а тоа го докажаа пред четири дена и тоа против овој ист ривал. Во Инвернес славеа со 3-0 и тоа беше четврт натпревар без пораз за овој тим. Инвернес е исто така во долниот дел на табелата, но со 10 бода повеќе од претпоследниот тим. Пред саботниот натпревар имаа одлична серија од пет натпревари без пораз и три врзани реми, но се сомневаме дека брзо можат да се опорават од катастрофалниот пораз. Победата за домаќините е многу важна на овој дуел, па затоа решивме да типуваме 1 со квота 2.52 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 4.71

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*