Тикет на денот е-Спорт (20.02.2023)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Денеска почнува осминафиналето од CCT West Europe Series #1, каде што се играат првите четири натпревари од кои два ќе ги најдете во нашиот тикет од е-Спортот.

GamerLegion – Tricked – 1 @ 1.25 во Bet365

GamerLegion доаѓа на турнирот со директна покана и се наоѓа во извонредна форма од пет победи на последните пет натпревари. Играчите на фаворитт во изминатите две недели беа подобри од Godsent, Falcons, Anonymo, Illuminar и Heet. Tricked со многу среќа избори место во осминафиналето, откако во групната фаза имаше три победи и два порази, а исто така загрижувачки е тоа што имаат три порази на претходните четири пресметки. Наш предлог е 1 со коефициент 1.25 во Bet365.

Havu – Illuminar Gaming – 1 @ 1.72 во 22Bet

Играчите на Havu досега не знаат за пораз од Illuminar, кој го совладаа на сите четири меѓусебни пресметки. Ова ќе биде меч меѓу две екипи кои не се наоѓаат воопшто во добра форма бидејќи Illuminar во претходните три меча загуби од Forze, Falcons и GamerLegion, додека Havu беше поразен од Team 500 и Into The Breach, а единствена светла точка им е триумфот против Mixfits (2-0) на 18 февруари. Не очекуваме атрактивен меч, но чекаме победа за Havu, па затоа ви предлагаме 1 со квота 1.72 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВO Bet3652.15

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*