Тикет на денот (понеделник, 20.02.2023)

Тикет на денот
Тикет на денот

Тоа што преостанува од викендот е закажано за во понеделник. И денес понудата не е толку лоша, а ова е нашиот предлог тикет за денес.

Торино – Кремонезе – 1&0-3 @ 2.11 во Mozzart

Кремонезе во првеството и Кремонезе во купот се две различни екипи. Додека во Серија А, овој тим се уште нема победа и најверојатно ќе се врати во втората лига, во Купот стигнаа во ½ финалето и успеаа да ги победат Наполи и Рома во гости. И покрај тоа што тие ќе се фокусираат на купот, сепак нема лесно да се откажат од борбата за опстанок, се додека постои и најмала шанса. Торино од друга страна игра доста променлив и прво на домашен терен го победија Удинезе, а потоа на сличен начин беа поразени на Сан Сиро од актуелниот шампион Милан. Овде очекуваме победа за домаќинтие, а притоа претпоставуваме дека ќе се постигнат мал број погодоци. Наш предлог е 1&0-3 гола со квота 2.11 во Mozzart.

Вотфорд –ВБА – 1 @ 2.70 во Bet365

Важен натпревар играат двата поранешни премиерлигаши. Јасно е дека можат до директен пласман двете екипи, но некако пореално е тоа да го направат преку плеј оф. Поблиску до таа цел е Втофорд, кој има два бода повеќе од Бирмингем, но ВБА има и еден натпревар помалку. Во вторникот и средата се играа вонредни натпревари, а овие два тима зедоа по еден бод. И покрај фактот дека најчесто играат нерешено, ние поради домашниот терен сметаме дека поблиску до трите бода е тимот на Вотфорд. Наш предлог е 1 со квота 2.70 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 5.70

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*