Тикет на денот (сабота, 18.02.2023)

Тикет на денот
Тикет на денот

Оваа сабота изобилува со понуда, па искрено и немавме некои потешкотии во однос на тоа да составиме тикет на денот. Ова е нашиот предлог тикет за денес.

Монца – Милан – 2 @ 2.10 во Mozzart

Монца влезе во многу добра форма, но за жал далеку се од позициите кои можат да ги одведат во Европа. Сепак тоа за нив и не е приоритет, бидејќи основната цел за овој тим е да обезбедат навремен опстанок, а искрено и блиску се до тоа. Милан од друга страна со минимална победа над Торино во последниот натпревар ја прекинаа катстрофалната форма резултати која траеше неколку кола и која им го доведе во прашање пласманот за Лига на шампиони. Како и да е, овде веруваме дека Росонерите ќе успеат да победат бидејќи бодовите им се повеќе од потребни. Типуваме 2 со одличен коефициент во вредност од 2.10 во Mozzart.

Волфсбург – Лајпциг – ГГ3+ @ 1.95 во Bet365

Волците благодарение на залихата од почетокот на првенството се уште нимаат шанси за да стигнат на позициите преку кои можат да стигнат до некој европски куп. Сепак во последно време не можат да се пофалат со добри резултати со оглед на фактот што запишаа два последователни порази и едно реми во последното коло. Лајпциг од друга страна никако да влезат во посакуваната форма, а веруваме дека нема лесно да се предадат и да се откажат од Европа. Во последното коло запишаа пораз на еден тежок натпревар каде што силата ја мереа со Унион Берлин. Како и да е, головите на овој натпревар не би требало да изостанат, па ние типуваме ГГ3+ со квота 1.95 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 4.10

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*