Зголемени квоти во Bet365 за натпреварот Жирона – Алмериа

Со овој натпревар започнува новата рунда во шпанската елитна фудбалска лига – Ла Лига.

Домаќините поради домашниот терен се фаворити на овој натпревар, но Алмериа мора да признаеме дека нема лесно да се предадат.

Жирона во овој дуел влегува со две победи од последните пет кола, додека гостите имаа само еден триумф.

Најдобрата онлајн обложувалница, Bet365, за овој натпревар ни претстави зголемени – бонус квоти за два типови и тоа:

  • 1-2 точен резултат коефициент зголемен од 15 на 17
  • Валентин Кастељанос да биде прв стрелец коефициент 3.60 зголемен на 3.75

НАПОМЕНА:

Доколку се уште немате сметка во Bet365, тоа може да го направите ТУКА и да си добиете 25 евра во вид на бесплатни средства за обложување без никакви услови за повлекување.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*